Dzisiaj 04 października 2023
16oC
Aktualności

Program Olimpia

niedziela, 2023-05-28

W ramach pierwszego naboru do Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk podjął decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą ponad 730 ml zł. Nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Na realizację projektu otrzymaliśmy 1,9 mln. zł. Nowa hala sportowa – zadaszenie  wielofunkcyjnego  boiska przyszkolnego  powstanie w naszym mieście. 

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania. W ramach programu wybudowane zostanie zadaszeniae stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry 20 m x 40 m. z pełną infrastrukturą oraz łącznikiem pomiędzy szkołą a halą.

Warianty wykonawcze przyszkolnych hal Olimpia

Wśród wariantów wykonawczych hal Olimpia dopuszczalne są:

  • zadaszenie łukowe hali o konstrukcji z drewna klejonego warstwowo z powłoką membranową;
  • zadaszenie łukowe hali o konstrukcji metalowej z powłoką membranową;
  • zadaszenie metalowe o konstrukcji samonośnej.

Pierwsze dwie technologie polegają na budowie konstrukcji stalowej lub drewnianej z drewna klejonego warstwowo nad całą powierzchnią boiska wielofunkcyjnego. Konstrukcja składa się z połączonych ze sobą łuków nakrytych wielowarstwową powłoką membranową (np. z PCW). Zaletą tego typu technologii może być zastosowanie rozsuwanych kurtyn/żaluzji po bokach hal, co pozwala latem zapewniać naturalną wentylację i de facto warunki gry na świeżym powietrzu.

Trzecim wariantem jest metalowe zadaszenie o konstrukcji samonośnej. Konstrukcja tego typu wykorzystuje powłoki wykonane z łączonych ze sobą prefabrykowanych profilowanych modułów metalowych. Inwestycja będzie realizowana w 2024 r.

 

 

loga

 

Wizualizacja 01 Wizualizacja 02

Wizualizacja 03 Wizualizacja 04

Wizualizacja 05 Wizualizacja 06

Wizualizacja 07 Wizualizacja 08

Wizualizacja 09 Wizualizacja 10

Wizualizacja 11