Dzisiaj 23 maja 2024
19oC
Aktualności

Budimex w Rejowcu Fabrycznym

środa, 2024-04-17

W dniu 16 kwietnia odbyło się spotkanie władz miasta z przedstawicielami firmy BUDIMEX S.A. w sprawie wykorzystana potencjału terenu wyrobiska po kopalni margla. Jest to realizacja projektu - Europejskiego Instrumentu Miejskiego (EUCF) w  zakresie niskoemisyjnej i wydajnej energetycznie rewitalizacji zdegradowanych obszarów poprzemysłowych z wykorzystaniem OZE.

Projekt przewiduje m.in. budowę elektrowni szczytowo-pompowej oraz magazynów energii. Planujemy też powstanie klastra energetycznego, aby zapewnić tańszą energię dla mieszkańców i firm – mówi burmistrz Stanisław Bodys. 

Samorząd poszukuje potencjalnych partnerów do projektu. Firma tak znana i niemalże globalna jak BUDIMEX może być strzałem w dziesiątkę – dodają rejowieccy samorządowcy. Implementacja tego pomysłu i projektu jest najlepszą strategią zarówno dla zrównoważonego rozwoju gospodarczego miasta i terenów sąsiednich jak też realizacją celów klimatycznych.

Co ważne, BUDIMEX ma już doświadczenie w takich projektach. Należy dodać, że miasto już realizuje projekty strategiczne. Były to inwestycje w termomodernizację budynków. Wkrótce będzie ogłoszony przetarg na modernizację ciepłowni miejskiej i  kotłowni szkolnej z wykorzystaniem pomp ciepła i fotowoltaiki. Celem jest m.in. obniżenie rachunków za ciepło, ciepłą wodę i energię dla mieszkańców i jednostek samorządowych.  Warunki współpracy, w tym możliwość wykorzystania partnerstwa publiczno-prywatnego daje szansę i realne możliwości dla tak ważnego dla miasta i  mieszkańców projektu.Rejowiec Fabryczny, 17.04.2024 r.